Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi

Şirket Bilgisi ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI :

Ünvanı : Şirket Bilgisi

Adresi : Yali Caddesi No:11/B Altınkum / Didim / Aydin

Telefon :+90 555 234 7655

Email: alobalikcim@gmail.com

1.2 ALICI

Adı/Soyadı/Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait “www.alobalikcim.com”internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli :

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :

Kargo Ücreti :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI,www. alobalikcim.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI’ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

Sipariş:

Alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları), “ALICI” tarafından onaylandıktan sonra, sipariş verilmiş sayılır.

Siparişlerin işleme alınma zamanı; siparişin verildiği an değil, kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi ve nakit havale ile ödemelerde bu havalenin “Şirket Bilgisi” hesabına ulaştığı andır.

Siparişlerin işleme alınması ile “ALICI” ya SİPARİŞ ONAY maili gönderilir. Sipariş onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Siparişlerin tedarik, ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için “sipariş onay” maili, “ALICI” tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçte herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler söz konusu olduğunda, “ALICI”ya telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde “ALICI”dan bankası ile görüşmesi istenebilir.

Ender bir durum da olsa, ürün, stok problemi ile karşılaşılırsa “ALICI” hemen bilgilendirilir. “ALICI”nın siparişi, 5 günlük süre içerisinde, sipariş temin edilinceye kadar yürürlükte kalır. Sipariş edilen mal/hizmet, hiçbir şekilde Şirket Bilgisi tarafından temin edilemiyorsa, “ALICI”nın isteği doğrultusunda, siparişe konu mal/hizmet tutarında başka bir ürün gönderilebilir veya ürünün stoklara girmesi beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. “ALICI”nın bu tercihlerden birini 3 gün içinde kullanmaması halinde, sözleşme sona erer ve, Şirket Bilgisi Tüketici Mevzuatı çerçevesinde “ALICI”ya, ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri teslim eder.

Ödeme Şekli:

alobalikcim.com sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde, ödeme şekli; kredi kartı,  kapıda ödeme kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

 

Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Satım bedelinin ödenmiş olduğunun kabul edildiği an; kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi ve nakit havale ile ödemelerde bu havalenin Şirket Bilgisi hesabına ulaştığı, hediye çeki ile (siteden kazandığı puanlar) ödemelerde sipariş kadar puanın “ALICI” hesabından düşüldüğü andır.”

Ürünün tesliminden sonra “ALICI”’ya ait kredi kartının “ALICI”’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, “ALICI”’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde teslimat giderleri “ALICI”’ya aittir.

“ALICI”, ürün teslimat koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların yer aldığı alobalikcim.com sitesindeki “Mal/Hizmetin Sevkiyat ve Teslimatı” bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

Sevkiyat:

Şirket Bilgisi ‘nin mal/hizmeti teslim borcu; kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi veya nakit havalesi üzerinden ödemelerde bu havalenin Şirket Bilgisi hesabına ulaştığı, hediye çeki ile (siteden kazandığı puanlar) sipariş kadar puanın “ALICI” hesabından düşüldüğü an doğar. Aydın Kuşadası içi alışverişlerde seçilebilecek kapıdan nakit ödeme şeklinde ise, sipariş ücretinin ödendiği andır.

Teslimat :

 

Mal/hizmetin teslimatı, “ALICI”nın talep ettiği adreste, kendisine yapılır. “ALICI”, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır.

Teslimat masrafları “ALICI”ya aittir. ”ALICI” sitede belirtilen kampanya koşulları doğrultusunda ücretsiz teslimat hakkında yararlanmışsa, teslimat masrafları alobalikcim.com’a aittir.

Mal/hizmet, “ALICI”dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya “ALICI”nın adreste olmamasından doğabilecek ilave teslimat bedellerinden Şirket Bilgisi sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler dahilinde ürün/ürünlerin “ALICI”ya ulaşmaması şeklinde teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon ya da e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKİYAT BİLGİLERİNİ TAM VE EKSİKSİZ DOLDURMANIZ, TESLİMAT YAPILACAK ADRESTE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

“ALICI”nın, malı teslim almadan önce, paketi ve malı muayene sorumluluğu vardır. “ALICI” teslim almadan önce paketin veya malın muayenesini yapmalı, hasarlı veya ayıplı paketi / malı kargo ya da sevkiyat görevlisi gitmeden tutanak tutturmalıdır. “ALICI”, paketi herhangi bir itiraz ileri sürmeden teslim almış ise, kargo ya da tedarikçi firma veya “site” sevkiyatçısının görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Teslimat yetkilisi, paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, “ALICI”, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın “ALICI”da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Şirket Bilgisi müşteri hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

Kargo elinize ulaştığında, size gönderdiğimiz ambalajda ürünlere zarar verebilecek şekilde bir ezilme, delinme veya yırtılma olup olmadığının tespitini kargo görevlisi gitmeden yapılmasını ve bir problem varsa teslim fişine yazılmasını rica ederiz. Ürünleri tam ve sağlam olarak teslim aldığınıza dair tutanağı imzalamadan önce ürünlerin sağlam olduğunu paketleri açarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Ambalajda ürünlere zarar verebilecek şekilde bir ezilme, delinme veya yırtılma var ise kargonuzu teslim almayınız. Aksi durumdaki kırık ve hasarlardan kargo şirketi ve alobalikcim.com sorumlu değildir.

 

 

MADDE 5- CAYMA HAKKININ KULLANIMI

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malları için cayma hakkı kullanılamaz.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malları için cayma hakkı kullanılamaz.

 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

Şirket Bilgisi

ALICI

Adı/Soyadı :

Tarih :